Abbott, Andrew and Jim
Adams, Rose—Lawyer and motivational speaker
Ambassador of Russian Federation to Canada—Darchiev, Alexander N. and other Russian guests
Anaconda Mining—Representatives
Association of Early Childhood Educators of Newfoundland and Labrador—Members
Avalon Celtics Peewee House League team
Baker, John
Barrow, Madison, Don and Glendene
Bartellas, Michael
Berg, Tom and Lucy
Best, Victoria—Family members and friends of
Blue Door Program—Coleman, Cheryl
Blue Sky Family Care Home—Whelan, John and Ciara O'Connor
Brophy, Superintendent Owen
Buckle, Darren and Jonathan—Happy Valley-Goose Bay
Buckle, Ken and family—Forteau
Canadian Cancer Society members
Canadian Football League players Brad Sinopoli and Greg Ellingson
Canadian Society of Safety Engineers Avalon Chapter—Dormody, Cathy and Paul Westcott
Card, Roland and Helen
CHANNAL Executive Director and President
Citizens' Crime Prevention Association of Newfoundland and Labrador—Staff and liaison
College of the North Atlantic—Qatar students
Collins, Patrick and Shirley
Costello, Amber, Stewart and Sherryl
Costigan, Cyril and Kim
Crane, Pastor
Cranford, Margo and Gary
Crichton, Haley and Pegah Memarpour
Davis, Zoey and Scottina
Deaf grade 1 student—Churchill, Carter
Donnelly, Dylan—Mount Pearl Senior High School student
Doyle, Terry
Drover, Janice and Rendell—Upper Island Cove
Eastern Newfoundland and Labrador Science Team
Elyk, Jacob—Job-shadowing Member for Harbour Grace
Family members of the new Member for Mount Pearl North
Fitzgerald, Barry
Former member and minister—Barrett, Percy
Former member and minister—Sullivan, Susan
Former member—Barrett, Percy
Former member—Bennett, Jim
Former member—Langdon, Oliver
Former member—Murphy, George
Francophone Federation of Newfoundland and Labrador President—Poirier, Cyrilda
Friends of India Association
Froude Avenue Community Centre Executive Director—Dawson, Bob
Goose Bay Airport Corporation—Windeler, Henry
Government of New Brunswick Dept. of Fish and Wildlife employee—Gordon, Steve
Green, Chief Justice Derek, Trudy Green, Susan Green and Gillian Lye
Heavenly Creatures representatives
Hickey, Gemma
Hillier, Nicholas
Holy Spirit High School and Villanova Junior High School Students
Hunt, Ethan
Hunt, Jeff
Hutchings, Jane and Lynn Croft
Ian Chaytor—Conception Bay South
Inuk Elder—Reelis, Emma
Jamieson, Joshua
Job-shadowing Speaker—Reid, Mary-Ann Nolan
King family—Victoria
Lowe, Carol and Laura
Maddelana, Micah
Mandon, Antoine
Mayor Chad Holloway—Port Blandford
Mayor Darrin Thorne—Flatrock
Mayor John Spencer and Councillor Jim Lane—Port aux Basques
Mayor Johnny Strang—Lawn
Mayor Stone—Red Bay
Mayor Tony Keats and members of Dover Town Council
Mayor Tony Ryan—Port Saunders
Member-elect—Lester, Jim—Mount Pearl North (District)
Memorial University School of Social Work—Smith, Dr. Christopher and Jen Smith
Mercer, James and Valerie—Bishop's Cove
Miles for Smiles Foundation founder—Moore-Davis, Bev
Morrissey, Bernice
Newfoundland and Labrador Association of Fire Services
Newfoundland and Labrador Association of Social Workers representatives
Newfoundland and Labrador Association of Technology Industries—Board Chair—Pande, Ajay
Newfoundland and Labrador Coalition of Agricultural Reform—White, Leo
O'Brien, Brenda
O'Donel High School Principal—Clemens, Michelle
Octagon Pond Elementary School principal—Smith, Kirk
Office of the Seniors' Advocate—Brake, Dr. Suzanne
Parker, Joan Crosbie and Tim and Cynthia Crosbie
Pharmacists' Association of Newfoundland and Labrador—Power, Glenda
Pittman, Sarah and Frances Ralph
Porter, Max
Powell, Tammy
Power, Fred
Power, Petty Officer First Class Brady
Provincial Advisory Council on the Status of Women—Ross, Linda and Dr. Judit Lovas
Provincial Apprenticeship and Certification Board members
Reluctant Chef—Butt, Anthony and Jeremiah Stafford
Roche, Don
Salvation Army guests
Shiner, Susan—Friends and family of
Singing legionnaires
Social worker—Pendergast, Enid
Special Olympics representatives
St. John Bosco students
St. John's Status of Women's Council—Chair—Shortall, Mary
St. John's Status of Women's Council—Director—Street, Dwan
STAND For Hannah Foundation—Representatives
Stella's Circle Inclusion Choir and volunteer director Helen Murphy
Stone, Kallie, Gail and Terry
Students from Virginia Park Elementary School—Ford, Joshua Smith and Kayleigh Richards
Sturge, Jon—Springdale
Sullivan, Steven
Sunshine Squad—Representatives
Television broadcast guests—Ms. Roxanne Rose's grade three class at Peacock Primary School
Templeton, Bruce
Thrive Community Youth Network Executive Director—Crockwell, Angela
Vanier Elementary School students—Virginia Waters - Pleasantville (District)
White, April
Woodland, Lucy and Rhodie Anne